Yin joga to metoda relaksowania mięśni. Celem tego stylu jogi jest praca na głębszych strukturach ciała jakimi są stawy, powięzi, ścięgna, więzadła, kości. Podczas praktyki Yin jogi ćwiczymy na rozluźnionych mięśniach. Jest to nowoczesny styl jogi, który oddziałuje na tkanki głębokie takie jak ścięgna, kości, stawy oraz powięzi. To właśnie powięź odpowiada za zakres ruchu mięśni i ich elastyczność. Yin joga koncentruje się na dolnej części kręgosłupa, miednicy i biodrach.

Dla kogo?

Szkolenie przeznaczone jest dla instruktorów jogi, którzy chcieliby zacząć uczyć Yin Jogi.

Temat Kursu:

Poznaj technikę i metodykę prowadzenia lekcji Yin Joga.

Kurs podzielony jest na IV bloki. Szczegółowy program poniżej. Otrzymasz certyfikat uczestnictwa w szkoleniu.

Gdzie i kiedy?

Kurs online z odtworzenia. Zapis na Platformie szkoleniowej naszej szkoły dla instruktorów jogi i pilates

Z kim jest kurs?

Olga Kuriata jest dyplomowanym nauczycielem Yoga Alliance ERYT 500. Jest właścicielką Olala Studio w Szczecinie oraz Olala Yoga & Pilates School dla instruktorów. 

Regulamin kursu:

Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie pełnej opłaty przed rozpoczęciem kursu.
W razie rezygnacji z uczestnictwa nie dokonujemy zwrotu opłaconego wcześniej kursu.
W razie nieobecności na kursie nie można wykorzystać opłaconej kwoty w ramach innych kursów/zajęć organizowanych w Olala School.

Szczegółowy program:

I Blok
Technika Asan – Jak wykorzystać pomoce typu wałki, koce, cegły, i paski, w celu zmodyfikowania asan. Nauczysz się wykorzystywać pomoce w taki sposób, żeby umożliwić praktykowanie Yin Jogi każdej osobie niezależnie od stopnia zaawansowania, uwzględniając potrzeby.

II Blok
Ciało fizyczne – Podczas tego bloku dowiesz się jak układać sekwencje Yin dla potrzeb fizycznych. Omówimy sobie praktykę dla psoas, miednicy oraz mobilności kręgosłupa.

III Blok
Ciało energetyczne – Ta część kursu poświęcona będzie subtelnej anatomii. Dowiesz się jak układać sekwencje ukierunkowane na potrzeby energetyczne. Pokażę Ci jak układać sekwencje dla meridianów. 

IV Blok
Ciało emocjonalne – Emocje zamieszkujące w ciele w konkretnych organach, będą tematem przewodnim ostatniej części kursu. Nauczysz się układać sekwencje Yin Jogi dla emocji. 

V Blok

Praktyka własna – podczas tej części kursu będziesz mogła sama praktykować z Olgą.